Erdoğan'dan Varlık Fonu ve Zafer Çağlayan açıklaması

Son Güncelleme: 08 Eylül 2017 Cuma 12:55

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan ziyaretinden evvel gündeme dair açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın ABD'deki davaya dahil edilmesi ile alakalı soruyu cevapladı. Erdoğan konu ile alakalı,

"Bu konu gerçekten çok çok ilginç bir konu. Bizim eski Ekonomi Bakanımıza yönelik atılan bu adımı açık söylüyorum ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yönelik bir adım olarak değerlendiriyorum. Neymiş İran’la ilgili yaptırımları delmiş. Biz Türkiye olarak İran’a bir yaptırım uygulama kararı almadık ki. Atılan bu adımlar siyasidir. ABD'nin bunu gözden geçirmesi gerekir. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor" diye konuştu.

Varlık Fonu Başkanının görevden alınması ile alakalı sorulan soruya Erdoğan şu cevabı verdi,

"Varlık Fonu ile ilgili hedeflenen arzulanan bir süreç maalesef olmadı. Bu olmayınca sayın başbakan, biliyorsunuz varlık fonu ona bağlıdır, biz sayın başbakanla bunların istişaresini yaparak karar alırız. Sayın başbakan da ben de bu gelişmeleri gördük. Böyle yürümeyeceğine kanaat getirdik. Bu adımın atılması isabetlidir dedik. Hayırlı olsun. Çünkü varlık fonunu yeniden bir reorganize etmemiz şart. Bunun adımını da inşallah Kazakistan sonrası atacağız."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım