Erdoğan'dan Putin'e destek teşekkürü

Son Güncelleme: 22 Aralık 2017 Cuma 15:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e Kudüs tasarısına verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre telefon Erdoğan ile Putin'in görüşmesinde ikili konular ve bölgesel meseleler de konuşuldu. 

Erdoğan, gerek Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nde gerek BM Genel Kurulu’nda Kudüs konusunda sunulan karar tasarılarına desteklerinden dolayı Putin’e teşekkür etti. Görüşmede, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda dün alınan kararla, ABD’nin Kudüs konusundaki beyanının 'gayri hukukiliğinin ortaya konulmasının memnuniyet verici olduğu' vurgulandı. 

İki lider, bölgenin barış ve istikrarı açısından da büyük önem taşıyan Kudüs konusunda BM kararlarına ve uluslararası hukuka bağlı kalınmasının önemine dikkatleri çektiler. 

SURİYE'YE İNSANİ YARDIM

Doğu Guta’ya insani yardım eriştirilmesi hususu başta olmak üzere Suriye’deki son gelişmeler ile alakalı görüş alışverişinde bulunulan görüşmede, Astana sürecine de değinildi.

İKİLİ İLİŞKİLER

Enerji ve savunma sanayi dahil, ikili ilişkilerde alınan kararları hayata geçirmeye yönelik çalışmaların sürmesinden memnuniyetlerini dile getiren Erdoğan ve Putin, önümüzdeki süreçte de her konuda yakın temas halinde olma konusunda mutabık kaldılar.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım