Erdoğan'dan 'KHK'lar mağduriyet yaratabilir' diyen vekillere bu cevabı verdi

Son Güncelleme: 15 Şubat 2018 Perşembe 09:03

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin en yetkili organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda (MKYK) kanun hükmünde kararnameler ile alakalı "İleride maddi mağduriyet yaratabilir” diyen vekillere "Hayat risktir" diyerek cevap verdiği öğrenildi.

Alınan haberlere göre, Erdoğan, AK Parti’nin son MKYK toplantısında, KHK’lar ve enflasyon konusunda değerlendirmelerde bulundu.

'MECLİS'TE DENETİME AÇILIYOR, MAĞDURİYET OLABİLİR' 

Bazı milletvekileri kanun hükmünde kararnameler ile alakalı olarak,

“Kararlar Meclis’e geldiğinde denetime açılıyor. İlerleyen yıllarda bu ihraçların reddine karar verilebilir. Bu maddi olarak da mağduriyet yaratabilir” dedi. Erdoğan ise eleştiriler üzerine, “Biz doğru olanı yapıyoruz. Hayat risktir. Denetimden kaçmıyoruz” dedi.

'TRUMP'A 'ARKADAŞLARIMIZ DOĞRU OLANI YAPIYOR' DEDİM'

Erdoğan ayrıca ABD Başkanı Donald Trump ile yaptıkları telefon görüşmesini de anlattı. Erdoğan,

“Konuşmamızda Sayın Trump bana, ‘Bakanlarınız ABD’ye yönelik eleştirel konuşmalar yapıyor’ dedi. Ben de ‘Arkadaşlarımız doğru olanı yapıyor’ yanıtını verdim” diye konuştu. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım