Erdoğan'dan 'erken seçim' hamlesi

  • 1159
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 08 Mart 2018 Perşembe 08:16

İktidar mensupları tarafından uzun zamandır olmayacağı ifade edilen erken seçim ile alakalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın araştırma yapılmasını istediği dile getirildi.

Son aylarda ara ara gündeme gelen en önemli konu erken seçim iddiaları. Her çıkan söylentide Ak parti tarafından yalanlanan bu söylenti ile alakalı Nuray Babacan’dan da bir iddia geldi. Babacan Erdoğan’ın erken seçim ile alakalı bir araştırma yaptırdığını söyledi.

Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan'ın kulislerden aldığını ifade ettiği habere göre, Erdoğan evvelki gün bir grup AK Parti kurmayı ile görüştü ve erken seçimin partinin lehine olup olmayacağının araştırılması talep etti.

Habere göre bazı Ak partili kurmaylar, erken seçimin doğru bir tercih olabileceği ile alakalı görüşlerin hızla yükseldiğini, bunun karşılığının olup olmadığının en azından araştırılmasının doğru olacağını ifade ettiler. Bu kurmaylar ekonomide oluşan durağan yapının, Afrin harekâtı ile toplumda meydana gelen havanın, AB ile ilişkilerin geliştirilmesine yönelik sürecin avantaj olabileceği ve bunların iyi değerlendirilmesi gerektiği savunuldular.

Erdoğan konu ile alakalı aksi görüş bildiren kurmayları da dinledi ve normal yaptırdığı araştırmalara ilave olarak erken seçim ile alakalı da bir çalışma yapılmasını istedi.

Ayrıca Ak Parti’de kongre sürecinin ardından, parti yönetiminin ve kabinenin de yenileceği gelen haberler arasında.

Dün NTV’de canlı yayına katılara sorulara cevap veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, partisinin olağan kongresinin sonbahara kalmayabileceğini ifade etmişti. Sunucunun erken seçim hazırlığı olup olmadığı ile alakalı soruya ise Yazıcı, böyle bir durumun olmayacağını dile getirmişti.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım