Erdoğan'dan danışman atağı... Çoğu değişecek!

  • 3590
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 04 Kasım 2017 Cumartesi 12:19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlarının istifasını istemesinden sonra başlattığı sürecin danışmanlara uzayacağı, yıl sonuna kadar bu kişilerin büyük çoğunluğunun değişeceği öne sürüldü.

Aydınlık gazetesinin iddialarına göre Erdoğan, sayıları 36 olarak açıklanan danışmanlarının büyük bölümünü değiştirecek.  

Aydınlık, Erdoğan'a yakın bir kaynaktan aldığığa dayandırdığı haberine göre Cumhurbaşkanı'nın görevden alacağı danışmanlar ile toplantı yaptığını iddia etti. Haberde özetle şu ifadeler yer aldı:

"Kaynağın verdiği bilgiye göre toplantıda Erdoğan, danışmanları sert ifadelerle uyardı ve hepsinden alanlarıyla ilgili rapor istedi. Öte yandan danışmanlarla ilgili Beştepe’ye ulaşan çok sayıda şikâyet de incelemeye alındı. Erdoğan, danışmanların nereden ne kadar maaş aldığından özel ilişkilerine kadar detaylı rapor hazırlanması için talimat verdi. 

Cumhurbaşkanının bir resmi, bir de gayriresmi danışmanları olduğunu hatırlatan Erdoğan’a yakın bir başka kaynak da 'Örneğin milletvekili olup Beştepe’de de odası olanlar var. Cumhurbaşkanlığı kadrosunda olmayanlar bulunuyor. Bunların hepsi değerlendirilecek ve uygun olmayanlar kurumlara dağıtılacak. Yakın çevresinde FETÖ ile ilişkisi bulunanlar kesinlikle Beştepe’ye sokulmayacak. Bu işler için istihbarat örgütü de devrede. Onların da sıkı bir çalışma yaptıklarını düşünüyorum. Çalışmaların son aşamaya geldiğini sanıyorum. Bu iş yıl çok uzamaz. Yıl sonuna kadar gereken yapılacak' ifadelerini kullandı. 

Erdoğan’ın örgütlerde, belediyelerde yapılan temizliğin en geç mart ayına kadar tamamlanması konusunda genel merkez yöneticilerine talimat verdiği, gelişmeleri de bizzat takip ettiği öğrenildi. AKP’de kritik il ve birimlerdeki temizliğin kongreleri beklemeden yapılması, kongrelerle birlikte bu konunun kapatılması ve partinin bütün gücüyle seçimler için çalışmaya başlamasını isteyen Erdoğan’ın MYK toplantısında yöneticileri uyardığı ve bu konuda hata istemediğini vurguladığı da belirtildi. Aralarında Gökçek’in de bulunduğu bazı belediye başkanlarının direnişinin partide otorite zayıflığı yarattığını kaydeden bazı AKP yöneticilerinin ise önümüzdeki dönemde yapılacak il kongrelerinde kırılmalar yaşanmasından endişe ettikleri bildirildi."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım