Erdoğan ve Davutoğlu Gül’ün çıkışlarını konuştu

Son Güncelleme: 31 Ocak 2018 Çarşamba 09:06

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, pazartesi günü eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kurucusu olduğu AK Parti’yi eleştiren çıkışlarını görüştüğü iddia edildi.

Hürriyet yazarlarından Abdulkadir Selvi’nin yazısına göre, 22 Ocak’taki Erdoğan-Davutoğlu görüşmesi üç saat devam etti. Görüşmenin yarısında başta Afrin olmak üzere dış politika konuşuldu. 

Selvi'nin "Yeni seçim barajı mı geliyor?" başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısına, sağında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, solunda Başbakan Binali Yıldırım’la birlikte girdi.

Salonda ise sağına Binali Yıldırım’ı soluna Ahmet Davutoğlu’nu alarak oturdu. 

Ama onun öncesi vardı. Erdoğan ile Davutoğlu 22 Ocak Pazartesi günü 3 saat süren bir görüşme yaptılar. 

Görüşmenin yarısı başta Afrin operasyonu olmak üzere dış politikadaki gelişmelerdi, diğer yarısında ise iç politika konuşuldu. 

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün çıkışıyla yaşanan tartışmanın da ele alındığı kulağıma geldi. Davutoğlu, Türkiye’nin içinden geçtiği dönemde güçlü bir şekilde Erdoğan’ın yanında yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bir yanına Davutoğlu’nu diğer yanına Yıldırım’ı alarak, parti içi birlik ve beraberliği tahkim edici önemli bir adım attı. Liderlik bu işte."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım