Erdoğan - Tillerson görüşmesinde o konu vurgulandı

Son Güncelleme: 16 Şubat 2018 Cuma 07:39

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak için Türkiye'de bulunan ABD Dışışleri Bakanı Tillerson'ı kabul etti. 19.40'ta başlayan toplantı 3 saat 15 dakika sürdü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre yapılan görüşmede Türkiye'nin tüm öncelikleri ve beklentilerinin Tillerson'a açıkça iletildiği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, çalışma ziyareti için Türkiye’de bulunan ABD Dışışleri Bakanı Rex Tillerson’ı dün akşam Beştepe’de konuk etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katıldığı 3 saat 15 dakika süren görüşmede, başta Suriye ve Irak olmak üzere bölgesel gelişmeler, terörle mücadele meselesi ve ikili ilişkiler ele alındı.

Görüşmede, Türkiye’nin tüm bu konulardaki öncelikleri ve beklentileri Tillerson’a açık bir şekilde iletildi. Müttefiklik ilişkileri içinde ABD’nin terör örgütü PYD-YPG’ye verdiği destekten Türkiye’nin duyduğu rahatsızlık, FETÖ elebaşının iadesi ve Zeytin Dalı operasyonunun da gündeme geldiği görüşmede iki ülke arasında son dönemde gerilen ilişkiler tüm boyutlarıyla ele alındı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım