Erdoğan sinyali verdi... Grup başkanvekilleri de topun ucunda!

Son Güncelleme: 17 Ekim 2017 Salı 09:20

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın parti grup yönetiminin çalışmalarını eleştirdi ve “Televizyondan izliyorum grup başkanvekillerini salonda göremiyorum” şeklinde konuştuğu öğrenildi. Kasımda TBMM’de yapılacak seçimlerde bazı grup başkanvekillerinin değiştirileceği ifade ediliyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Anayasa değişikliği ile yeniden AK Parti Genel Başkanı olmasından sonra iktidar partisinde taşlar yerinden oynamaya devam ediyor. Partinin son Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, TBMM’de önümüzdeki aylarda gündeme gelecek düzenlemeler görüşüldü. TBMM gündeminde bekleyen, müftülere nikâh kıyma yetkisi veren düzenleme ile, MTV zammının içinde olduğu torba tasarının öncelikle yasalaştırılacağı ifade edilirken, ardından 2019 yılı bütçesinin ve uyum yasalarının önemli başlıklardan olduğu belirtildi.

TELEVİZYONDAN İZLİYORUM

Bu çalışmalar aktarılırken Erdoğan’ın, toplantıya katılan grup başkanvekillerine, “Televizyondan izliyorum, grup başkanvekilleri genel kurul salonunda oturmuyor, göremiyorum” dedi. MYK’da bulunan grup başkanvekilleri ise “Aslında nöbetleşe olarak Genel Kurul’dayız. Bazen salonda olmuyoruz ama hep oradayız” şeklinde savunma yaptı. Partide kasım ayında TBMM’de yapılacak Meclis Başkanlığı, komisyon ve grup başkanvekilliği seçimlerinde bazı görev değişikliklerinin olacağı belirtiliyor. Partinin beş grup başkanvekilinden en az ikisinin değiştirileceği konuşuluyor.

EKRANLARDA 25 PARTİ SÖZCÜSÜ

Parti, siyasi konularda söylem birliği oluşturmak için de çalışma başlattı. Aynı zamanda parti sözcüsü olan Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal başkanlığında 25 milletvekili, ekranlarda ve toplantılarda partiyi temsil edecek isim olarak belirlendi. Bakan ve genel başkan yardımcıları dışında belirlenen isimlerle partide toplantı yapıldı. Bu kişiler, parti adına yapacakları konuşmalarda, genel merkezle eşgüdümlü çalışacak ve söylem birliği oluşturmak için kendileri için hazırlanan bilgi notlarından yararlanacak. Diğer vekiller ekrana çıkmayacak ve parti adına açıklama yapamayacak. Vekillerin Twitter hesapları konusunda da uyarıldığı öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım