Erdoğan: Makama gelirken iyi de giderken niye yadırganıyor

Son Güncelleme: 05 Ekim 2017 Perşembe 12:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı AK Partili belediye başkanlarının istifaya yönlendirilmesi tartışmaları ile alakalı açıklamalar yaptı. Partiden ihraç ya da görevden alma gibi yöntemlere başvurmak istemediklerini ifade eden Erdoğan, "Bir makama getirilirken iyi de makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor?" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran ziyaretinden dönüerken, bazı belediye başkanlarının istifa süreci ile ilgili sorulara cevap verdi. 

Erdoğan, 'AK Parti'nin alışılmış bir siyasi parti olmadığını' belirtti ve istifalarla alakalı eleştirilere yönelik şu ifadeleri kullandı:

"Belediyelerde görevden almanın iki yöntemi vardır. Partiden ihraç veya görevi ihmal veya kötüye kullanmaktan. Tabii ki biz bu yolları denemek istemiyoruz. Bir makama getirilirken iyi güzel de, benim metal yorgunluğu olarak tanımladığım durumlarda makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor? 'Benim şanım, şerefim var' dersen kusura bakma ama partinin şerefi, herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir."

İSTİFAYA YÖNLENDİRME

Erdoğan, istifaya yönlendirilecek başkanların tespit edilip edilmediği sorusuna şu cevabı verdi:

"Hayır öyle bir şey olmaz. Biz olduğu zaman, bazı şeyler önümüze geldiği zaman değerlendirmemizi yapıyoruz. Allah göstermesin çok daha kötü şeyler de olabilir. 2019'un mart ayında yapılacak yerel seçimlere hazırlıkları yaparak girmek durumundayız. Kaldı ki sadece bizim partimizle ilgili değil, diğer partilerle ilgili olarak da İçişleri Bakanlığımıza şikayetler geliyor."

 

AKŞENER VE YENİ PARTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meral Akşener'in önderliğinde kurulan hareket ile ilgili soruya ise

"Daha partisini bile kuramamış kişileri gündeme getirmenin anlamı yok" cevabını verdi.

 

VANA KAPATMA KARARI 3 ÜLKEDEN

Erdoğan, Türkiye'nin güney sınırında terör koridoru oluşturmama kararlılığının Kuzey Irak için de geçerli olduğunu ifade etti. Kuzey Irak konusunda Türkiye, İran ve Irak arasında üçlü bir mekanizma oluşturulduğunu belirten Erdoğan,

'Petrol vanasını kapatma kararını' da üç ülkenin birlikte vereceğini açıkladı.

 

BARZANİ'YE SESLENDİ: AKLINI BAŞINA AL

Erdoğan, Barzani'ye bir kez daha çağrıda bulundu ve "Aklını başına al, bu sevdadan vazgeç" dedi.

 

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım