Erdoğan ile Yıldırım'ın sürpriz görüşmesinde neler konuşuldu

Son Güncelleme: 19 Ekim 2017 Perşembe 07:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Başbakan Binali Yıldırım'la görüştü. Görüşme ortalama 2 saat sürdü. Görüşme siyaset kulislerinde sürpriz olarak nitelendirildi fakat Anadolu Ajansı geçtiği haberde görüşmeyi haftalık olağan görüşme olarak nitelendirdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe’de sürpriz bir görüşme yaptı.

Belediye başkanlarının istifasının tartışıldığı günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım, saat 22.00’de Beştepe’de bir araya geldiler. Ankara’da tüm gözlerin çevrildiği buluşmanın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Cumhurbaşkanlığı’nda Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammad Buhari ile yapacağı görüşmeden sonra İstanbul’a gideceği için çarşamba gününün akşamına alındığı öğrenildi.

NELER KONUŞULDU?

Edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı ve Başbakan, resmi programlarında bulunmayan sürpriz görüşmede istifası istenen Ankara, Bursa, Balıkesir belediye başkanlarının durumunun yanı sıra Kuzey Irak’taki gelişmeleri değerlendirdiler.

Erdoğan ile Yıldırım’ın iki hafta önceki olağan görüşmesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Beştepe’yi ziyareti sebebi ile ertelenmişti. Cumhurbaşkanı ile Başbakan, geçen hafta da Beştepe yerine AK Parti Genel Merkezi’nde buluşmuştu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım