Erdoğan Ankara'nın yeni başkanı Mustafa Tuna'dan ne istedi?

Son Güncelleme: 11 Kasım 2017 Cumartesi 11:21

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehircilik Şurası öncesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüştü. Tuna ile bir süre konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanını makam aracına alıp şûranın yapıldığı konferans salonuna geçti. Erdoğan, şurada yaptığı konuşmadan sonra da bir süre Tuna ile görüştü.

 

Alınan bilgilere göre Cumhurbaşkanı, evvelki gün milletvekilleri ile yaptığı toplantıda bu görüşmeden söz etti. Erdoğan, AK Parti’nin 16 Ankara milletvekilinin de bulunduğu toplantıda, İstanbul ilinde tanıtımını bizzat yaptığı Atatürk Kültür Merkezi (AKM ) projesini hatırlatıp, bu konudaki kararlılığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı, İstanbul AKM’ye benzer bir projeyi Ankara’da bulunan AKM alanında da hayata geçirmek istediklerini ifade ederek, bu konu üzerinde çalıştıklarını dile getirdi. Eski hipodromda bulunan AKM için 4 proje olduğunu söyleyen Erdoğan, bunlardan biri üzerinde yoğunlaşıp hayata geçireceklerini kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün 100. doğum günü etkinlikleri kapsamında 29 Ekim 1981’de Kenan Evren tarafından temeli atılan AKM, Cumhuriyet’in sembolü olarak planlandı. Son dönemde fuar alanı olarak kullanılan binada, illerin tanıtım günleri düzenleniyor. Cumhuriyet’in 100’üncü yılı olan 2023’e yetiştirilmesi planlanan AKM ’nin en kısa sürede projelendirilip yapımına başlanması bekleniyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım