Erdoğan 104. madde ile millete çağrı yaptı

  • 1672
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 14 Aralık 2016 Çarşamba 14:43

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün geleneksel muhtarlar toplantısını yaptı ve gündemle alakalı son yaşananlarla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 32.'si yapılan muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündem ile alakalı birçok konuda açıklamalar yaptı.

Terör ile mücadelenin sadece güvenlik güçleri ile yapılamayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, anayasanın 104. maddesine dayanarak ve devletin başkanı olarak halkı, tüm terör örgütleri ile mücadele etmek için Milli seferberliğe çağırdı.

Artık yaşanılan acıların dayanılmaz bir hal aldığını vurgulayan Erdoğan, son yıllarda şehit sayısının arttığına ve buna milletçe bir dur demek gerektiğini belirtti. Terör örgütlerinin zayiatları ile ilgili sayısal verilerden bahseden Cumhurbaşkanı, FETÖ operasyonlarında ise 40bin tutuklunun olduğunu söyledi.

Ülkemiz ve bölgemiz üzerinde hain oyunlar oynayan üst aklın her geçen gün farklı bir şeytanlığa bürünmüş olarak karşımıza çıktığını söyleyen Erdoğan, milletimizin bu türlü oyunlara gelmeyeceğini ve tuzağa düşmeyeceğini ifade etti.

Erdoğan terör örgütünü destekleyen kimseye bu ülkede rahat olmadığını ve polis güçlerinin bu hainlere en sert müdahale şeklini göstermelerini istedi. Ayrıca bu sorumluluğun sadece poliste olmadığını halkın da bu işe katkısının olması gerektiğini düşündüğü için Milli seferberlik ilan ettiğini duyurdu.

Halep'teki olayları değerlendiren Erdoğan yaşananların insanlık ayıbı olduğunu, zar zor bir ateşkesin sağlandığını ama buna rağmen yine bombalama yapıldığını söyledi ve Halep'tekilere de kapımızın açık olduğunu ekledi. Akşam Putin ile görüşeceğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan artık bu mazlumlar için son çarenin bu ateşkes olduğunu ve mutlaka bunun uygulanması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım