Doğu Perinçek'ten flaş iddia: AK partiye operasyon

Son Güncelleme: 04 Ekim 2017 Çarşamba 16:38

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek dün akşam KRT TV'de "Sorguluyorum" isimli programa katılarak Ferit Atay'ın sorularını cevapladı.

ABD'nin Suriye politikasının iflas ettiğini ifade eden Perinçek, ABD'nin IKBY'nin yönetimini Mesud Barzani yerine PKK'ya teslim edeceğini iddia etti. 

Irak'taki gelişmeler üzerine bölge ülkeleri birbirine yakınlaştığına dikkatleri çeken Perinçek,

"Bizim değil bölgede Amerika'nın etrafı sarıldı. Bölge ülkeleri birbirinin dostluğuna mecbur. Türkiye ile bölge ülkelerinin dostluğu pekişirse güvenlik sağlanır. Barzani, Suriye, İran, Rusya FETÖ ABD ile işbirliği, İsrail projeleri iflas etti. Batı Asya projeleri kazanıyor" dedi.

"Rusya'ya, İran'a ve Irak'a güvenmezsek Türkiye'yi koruyamayız" diyen Perinçek, "Vatan partisi ne yapıyor. Bölge ülkelerini ziyaret ediyor. Sürece müdahale ediyor. Türkiye'nin toprak bütünlüğü ve ekonomik özgürlüğü bölge ülkeleri ile işbirliğine bağlı" ifadelerini kullandı.

'AK PARTİNİN POLİTİKALARI İFLAS ETTİ'

Doğu Perinçek, AK Parti ile FETÖ işbirliğinin bozulduğunu belirterek,

"AK Parti büyük darbe yedi. Bugün Meclis'te o sıralarda hala oturuyorlar ama bir süre sonra onlara da operasyon yapılacak" iddiasında bulundu.

'ERDOĞAN YÖNETİMİ 2019'DA BİTECEK'

Perinçek,

"Tayip Erdoğan'ın gideceği belli oldu. Tayyip Erdoğan yönetimi 2019 da bitecek. Hızla aşağı gidiyorlar. Oyları %43 e kadar indi" ifadelerini de kullandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım