Deniz Yücel nerede?

  • 1022
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 21 Şubat 2018 Çarşamba 11:57

Geçtiğimiz günlerde Binali Yıldırım’ın Almanya ziyaretinin hemen ertesi gün tahliye olan Deniz Yücel’in Almanya’da olmadığı öğrenildi.

 

alman basınından alınan haber göre Deniz Yücel serbest kaldıktan sonra Almanya’ya gitmedi.

DW Türkçe’nin Alman haber ajansı dpa’ya dayandırdığı haberde Deniz Yücel ve olağanüstü tahliye süreci hakkında ayrıntılara yer verildi. Deniz Yücel nasıl serbest kaldı?

Haberde Deniz Yücel’in Silivri’den tahliye edilirken yüksek güvenlik önlemlerinin alındığı ve onu karşılayanların heyecanlı anlar yaşadıkları ifade edildi. Haberin devamında ise Yücel’in Almanya’ya götürülmediği vurgulandı.

Dpa’ya göre Deniz Yücel’in tahliyesi ile alakalı ilk belirti 14 Şubat gerçekleşti.  9 Şubat tarihinde Almanya'da Lech am Vorarlberg'te kayak tatili için giden ve 20 Şubat'ta da cezaevinde Deniz Yücel'i ziyaret etme izni olan Başkonsolos Birgelen, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in bürosundan gönderilen bir mesaj ile tatilini yarıda bıraktı ve süratle İstanbul’a göndemesi söylendi.

Birgelen, 14 Şubat’ta tatilini bırakarak özel uçak ile İstanbul’a gitmek için hareketlendi. Deniz Yücel’in de bu özel uçak ile Almanya’ya götürüleceği düşünülüyordu.

DENİZ YÜCEL NEREDE

İstanbul’da mahkeme kararı beklendiğinden Aerowest şirketine ait olan uçağın havalanmasında gecikme yaşandı. Birgelen de daha erken ulaşabilmek amacıyla tarifeli bir uçak ile İstanbul’a hareketlendi ve hemen Silivri’ye geçti. Bu sırada konu ile alakalı Deniz Yücel’in eşi ve avukatı da bilgilendirildi.

Bunun yanında Konsolos Birgelen, Deniz Yücel’e taliye olduktan sonra hemen Türkiye’yi terk etmesi gerektiğinin söylenmemesini istedi. İnatçı bir kişilik olan Yücel’de bu durum ters tepebilirdi.

Tahliye haberi 16 Şubat’ta alındı. Tahliye haberini Almanya Dışişleri Bakanlığı da teyit etti. Almanya Dışişleri Bakanlığı Yücel’in ülke dışına çıkış izni olduğunu da belirtti.

NEREDE OLDUĞU YAZILMADI

Deniz Yücel tahliye olduktan sonra evvel Beşiktaş’taki evine gitti. Oradan kedisini de alıp arkadaşları ile beraber uçağa yöneldi.  Deniz Yücel cezaevinde dünya evine girdiği ve balayı yapmadığı için yolculuk esnasında balayına gitme kararı alındı. Berlin’e uğrayan uçak diplomatları burada bıraktı ve Deniz Yücel ve arkadaşlarını güneye, güneşli bir yere götürdü. Ama buranın neresi olduğu haberde belirtilmedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım