Cumhuriyet silindi! Hata mı bilinçli mi?

Son Güncelleme: 15 Ağustos 2017 Salı 09:41

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya hesaplarındaki değişiklik dikkatlerden kaçmadı. Dana önce 'Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' yazan bölüm 'Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' oldu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın sosyal medya hesaplarındaki ‘cumhuriyet’ değişikliği dikkatleri çekti. 'Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' artık 'Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' oldu. Erdoğan, 'AK Parti Genel Başkanı' sıfatını da milyonlarca takipçisi bulunan hesaplarında, kullanmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, sosyal medya hesaplarındaki biyografi bölümünde T.C.’nin silindiği gözlendi. Birkaç gün önceye kadar “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı” olan bio'nun “Türkiye Cumhurbaşkanı” olarak değiştirildiği görüldü.

Erdoğan’ın ayrıca Twitter ve Facebook hesabındaki ‘tanım’ bölümüne ‘AK Parti Genel Başkanı’ ibaresini de eklediği görüldü.

Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere hükümet üyelerinin ise "Türkiye Cumhuriyeti" ibaresini kullanmayı sürdürdüğü gözlendi.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım