Cumhurbaşkanlığı seçiminde kilit parti: Saadet Partisi

  • 1629
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 22 Şubat 2018 Perşembe 13:40

Ak Parti ve MHP arasında uzun toplantılar sonrasında oluşan Cumhur ittifakına Saadet Parti’si de katılacak mı? Konu ile alakalı Erdoğan Bayrakçı önemli bir açıklama yaptı.

Siyaset gündemi Cumhur ittifakını konuşuyor. Ak parti ve MHP’nin anlaştıkları ittifaka kimler dahil olacak? Büyük Birlik Parti’sinin de bu ittifaka yeşil ışık yaktığı biliniyor. Ama burada kilit partinin Saadet partisi olduğu ifade ediliyor.

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, Saadet Parti’sini 219 Cumhurbaşkanlığı seçiminde yıldız parti olarak tanımladı ve Saadet Partisinin duracağı safın çok önemli olacağını ifade etti. Bayrakçı’ya göre Saadet Partisi, İYİ Parti ve diğer sağ partiler ile bir ittifak kurarsa Ak Parti’nin oyları beklendiğinden daha az olacak.

CNN Türk’te ekranlara gelen “Türkiye Gündemi” isimli programa katılan SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, Saadet Partisinin girdiği ittifaka çok büyük avantaj sağlayacağını ifade etti. Ak Parti’nin taban oylarının içinde en kuvvetli olanın Saadet Partisi olduğunun altını çizen Bayrakçı, Saadet Partisinin bir fenomen olduğunu ve İYİ Parti ile diğer sağ gruplarla birleşmesi halinde AK Partinin oylarını aşağıya çekebilecek bir potansiyelini olduğunu sözlerine ekledi.

 

OY PUSULASI BELLİ OLDU

Bu arada AK Parti ve MHP'nin anlaşması ile hazırlanan ittifak teklifinden sonra oy pusulasının da nasıl görüneceği açıklandı. Teklifin ayrıntılarının belli olmasından sonra oy pusulası örneği de ortaya çıktı.

İşte oy pusulası örneği:

 

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım