CHP'nin yeni Meclis Başkanvekili belli oldu.

  • 1501
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 26 Ekim 2017 Perşembe 15:48

Akif Hamzaçebi'nin karşısına rakip olarak çıkan Bilecik milletvekili Yaşar Tüzün kullanılan oyların 76'sını aldı ve CHP'nin yeni Meclis Başkanvekili oldu.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP TBMM Grubu'nda, grup yönetimi ve Meclis yönetimi için seçim yapılıyor. Basına kapalı toplantıda; grup başkanvekillikleri, grup yönetim kurulu, grup disiplin kurulu üyelikleri ve denetçiler için oy kullanılacak.

 

En çekişmeli yarış ise Akif Hamzaçebi'nin oturduğu Meclis Başkanvekilliği için oldu. Bu göreve yeniden aday olan Akif Hamzaçebi kullanılan oyların 48’ini alırken, rakibi Bilecik milletvekili Yaşar Tüzün 76 oy aldı.

Bu netice ile CHP’nin yeni Meclis Başkanvekili Yaşar Tüzün oldu. Grup Başkanvekilliği, Meclis İdare Amirliği ve Divan üyeliği seçiminde ise ilk turda seçilen olmadı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım