CHP’nin genel başkan adayı İlhan Kesici mi?

Son Güncelleme: 18 Şubat 2018 Pazar 13:28

2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaştıkça çeşitli iddialar da ortaya çıkmaya devam ediyor. CHP genel başkanı adayı olarak İlhan Kesici’nin gösterilmesi de bu iddialardan birisi…

Konu ile alakalı konuşan İlhan Kesici, kendisine aday olmasının iyi olacağını söyleyenlerin olduğunu ama kendisinin adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyleyerek iddiaları reddetti ama her insanın görüşü değişebilir diyerek de 2019 adaylığına kapıları tamamen kapatmadı.

CHP’nin sol bir parti olması halinde istediği oyu alıp almayacağını ile alakalı soruya İlhan Kesici kesinlikle alamaz diyerek cevap verdi. Böyle bir daraltıcı yaklaşımın başarılı olamayacağını CHP’nin solunda başka bir sol oyun olmadığını belirten Kesici, realitede böyle bir şeyin söz konusu olmadığını dile getirdi.

Yeni düzen ile beraber yüzde 49’un yüzde 1’e eşit olduğunu vurgulayan İlhan Kesici, iktidarı hedefleyen partilerin bazı düzlemlerden çıkarak bunu kırması gerektiğini söyledi.

2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile alakalı kendisinin olmamasını gerektiğini değil Kemal Kılıçdaroğlu’nun olması gerektiğini söyleyen Kesici, adayın genel başkan olması halinde parti organlarının çok daha kolay bir şekilde organize edilebileceğini dile getirdi.

Millietvekillerini ve belediye başkanlarını genel başkanın belirleyeceğini ifade eden Kesici, bu şekilde olduğu takdirde partinin genel başkanlarının arkasından daha sağlam bir şekilde duracağını dile getirdi.

İllerden veya ilçelerden bazı seçmenlerin kendisine ya da bazı kişilere aday olması gerektiğini söylemelerinin normal olduğunu söyleyen Kesici, adayların teke düşüp bir tek aday çıkacağını, kendisinin adayının da Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ifade etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ısparta

20 Şubat 2018 Salı 03:04

kesici oy alır

Bursa Web Tasarım