CHP'li vekiller Tır'a bindiler... Polemik nasıl sonlanacak?

Son Güncelleme: 08 Ocak 2018 Pazartesi 13:28

AK Parti ile CHP arasındaki 'kamyon' polemiğini sonuçlandıracak yolculuk başladı. CHP'li iki milletvekili, köprü ve otoyollarda verilen ücretleri saptamak amacı ile İstanbul ilinden TIR'la yola çıktı.

Başbakan Binali Yıldırım ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki 'kamyon' polemiğinden sonra, CHP'li iki milletvekili harekete geçti.

Meclis'teki bütçe görüşmelerinde Kılıçdaroğlu, İstanbul'dan Ankara'ya gelen bir kamyoncunun köprü ve otoyollara verdiği ücretin çok yüksek olduğunu ifade ederek hükümeti eleştirmişti.

​Başbakan Yıldırım ise

"Ankara-İstanbul arası gidiş geliş dediğin gibi 1000 km değil 850 km. Yürüyerek gittin, ölçülemez öyle. Otoyol parası falan ödemediği için olabliir. Otoyol ücreti 89 lira değil 70 lira. Dediğin kamyondan bahsediyoruz. İkinci otoyol dediğimiz Kuzey Marmara Otoyolu 123 lira değil 104 lira. Yavuz Sultan Selim Köprüsü 77 lira değil 30 lira. Sefer başı yağ bedeli 100 lira değil 50 lira. Yakıt dışındaki masraflar 379 lira değil 255 lira. Hesap uzmanlığı burada da çöktü" açıklamasında bulunmuştu.

Polemiğin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ile CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, TIR'la İstanbul'dan Ankara'ya yola çıktı. Bu sabah başlayan yolculukta TIR'ın direksiyonuna Yalım oturdu.


​Erdoğdu, yolculuk ile alakalı Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

"Yarın sabah 08:30'da İstanbul'dan Ankara'ya Uşak Milletvekilimiz Özkan Yalım'la kamyon sürerek geleceğiz… Bakalım kamyoncunun İstanbul'dan Ankara'ya ne kadar masrafı var… Binali Yıldırım'ın TBBM'de anlattığı kamyoncu hesabı doğru mu göreceğiz?"

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım