CHP içinde Öztürk Yılmaz hangi grupların hedefi haline geldi?

  • 2151
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 03 Kasım 2017 Cuma 13:12

Turkiyegundemi.com yazalarındanı Müşerref Seçkin, CHP içinde yaşanan bir skandalı ve iç savaşı köşesinde yazdı. CHP içinde Öztürk Yılmaz hangi grupların hedefi haline geldi?

İşte o yazı:

Müşerref Seçkin / Türkiye Gündemi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz'ın, Filistin Devlet Başkanı tarafından davet edildiği Ramallah toplantısının basın duyurusu Genel Başkan onayına rağmen iki gün bekletildi.

Hiç yabancısı olmadığım parti içi çekişmeler CHPde bir kez daha yüzünü gösterdi. 

Hiç eğmeden bükmeden yazacağım.

Bir süredir CHP içerisinde belli siyasetçiler, Ardahan'dan seçilen, üstelik başka partilerden davet almasına rağmen bu partiyi seçen Öztürk Yılmaz'ı hedef almış durumda.

Hatta kendisine de sordum bunu, 'Genel Başkanımızın ve kurullarımızın takdiridir' dedi.

Konu Filistin sorunu ve muhatap konusu... Perde arkasını anlattı ve ardından yapacağı görüşmenin, genel başkan tarafından onaylananan açıklamasının ardından yazmamı rica etti.

Parti disiplini dedi. Ben de aldım kaçtım türden bir gazeteci değilim. Saygı duydum...

Aradan bir gün geçti.

Öztürk Yılmaz ile ilgili basın duyurusunun Kılıçdaroğlu'nun onayından geçtiğini de öğrendim. Ancak, öğrendiğime göre açıklama yaklaşık 30 saat CHP'nin basın müşavirinin masasında beklemiş.

Filistin gibi hassas bir konuda herhalde bunun bir açıklaması vardır diye düşünüyorum.

Yine de bu haberi, ülkesinin rezil olmasını istemeyen bir gazeteci olarak Öztürk Yılmaz'ın Ramallah'taki yapacağı görüşmeleri bitirmesini bekleyip yayına sokuyorum.

Şimdi tamamen tarafsiz bir biçimde yazdığım bu haberi, CHP içerisindeki bazı çevreler sindiremeyecek. Hatta belki de konuyu kişiselleştirecek.

Valla ben alışkınım bunlara. İnanmakta zorlanıyorsanız, iyileştiğinde Sayın Deniz Baykal'a sorabilirsiniz.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım