Çatayev Türk diplomatik misyonlara saldıracaktı

Son Güncelleme: 26 Aralık 2017 Salı 14:10

Atatürk Havalimanı saldırısının planlayıcısı olduğu ifade edilen ve Gürcistan'da 17 saatlik operasyondan sonra öldürülen Ahmed Çatayev'in, Türkiye ve Gürcistan'da diplomatik misyonlara yönelik terör saldırısı planladığı tespit edildi.

Gürcistan Güvenlik İdaresi Halkla İlişkiler Birimi Başkanı Nino Giorgibiani, Çatayev'in ölü ele geçirildiği, başkent Tiflis'te 21 Kasım'da düzenlenen ve 22 saat süren terör operasyonunun ayrıntıları ile alakalı basın toplantısı yaptı. 

Giorgibiani, operasyonda, Çatayev'e ait bilgisayar ve çeşitli elektronik cihazların ele geçirildiğini dile getirerek

"Kayıtlara göre Ahmet Çatayev ve ortaklarının, Gürcistan ve Türkiye'de diplomatik temsilciliklere terör saldırısı planladığı öğrenildi" dedi.

OPERASYONDA ÖLDÜRÜLENLERİN KİMLİKLERİ DE AÇIKLANDI

Çatayev ile bağlantılı olduğu belirlenen Gürcistan vatandaşları Zurab Gornakaşvili, Ruslan Aldamov, Ramaz Margoşvili, Badur Çopanaşvili ve Temirlan Maçalikaşvili'nin bugün Gürcistan'ın çeşitli yerlerinde düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı da kaydedildi. 

Giorgobiani, 21 Kasım'daki terör operasyonunda öldürülen ve gözaltına alınanların kimliklerini de açıkladı. Rus vatandaşları İbrahim Adaşev ile Aslambeg Soltakhmadov'un operasyonda ölü ele geçirildiğini belirten Giorgobiani, Rus vatandaşı Şoaip Borzieyv'in de gözaltına alındığını dile getirdi.

Geçtiğimiz sene Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde düzenlenen saldırıda 44 kişi hayatını kaybetmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım