Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yeni başkanı belli oldu

  • 2253
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 02 Kasım 2017 Perşembe 16:20

Recep Altepe'nin istifası ile boşalan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına, AK Parti adayı İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş seçildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını talep ettiği Büyükşehir Belediye Başkanları arasında yer alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geçen hafta pazartesi günü görevinden ayrıldığını açıklamıştı.

Altepe’nin istifasından sonra bugün toplanan Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri yeni Büyükşehir Belediye Başkanı’nı seçti. CHP’li meclis üyeleri yaşanan tartışmadan sonra aday göstermediklerini belirtip meclis salonunu terketti.

Yapılan konuşmalardan sonra üyeler başkanlık için oylarını kullandı.

MHP’nin de desteğini alan AK Parti’nin adayı Alinur Aktaş, aldığı 75 oy ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi. Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti’nin 70, CHP’nin 13, MHP’nin 13, DP’nin 1 üyesiyle 3 de bağımsız üye bulunuyor. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım