Burhan Kuzu sabır taşına döndü! 3. kez olmadı!

Son Güncelleme: 17 Kasım 2017 Cuma 07:25

AK Parti’nin TBMM Başkanlığı için bir kez daha İsmail Kahraman’ın adaylığına karar vermesi, 3 dönemdir TBMM Başkan adayı olmaya hazırlanan Burhan Kuzu’ya yine hayal kırıklığı yaşattı.

Kahraman’ın 2. kez aday yapılıp yapılmayacağı ile alakalı karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yediği yemekte netleşti. Bu aşamaya kadar Kahraman’ın değişebileceğine dair kulislerdeki değerlendirmeler, Burhan Kuzu’nun umutlarını arttırmıştı.

Kuzu, adaylık başvurusu yapmak için partisinin tavrını bekledi. Fakat Kahraman’ın 2019’a kadar olan süreçte son kez Meclis başkanlığı yapmayı istediğini, bu dönemden sonra siyasete de veda edeceğine ilişkin değerlendirmesine, Erdoğan’ın ‘kıramadığı’ için onay verdiği belirtildi.

AMAN HOCAM Bİ KAZA OLMASIN

Bu gelişmenin ardından Kuzu’nun bireysel olarak adaylığını koyup koymayacağı tartışılmaya başlandı. Kuzu, Kahraman’ın belirlenmesi üzerine kendisine sorulan sorulara,

“Suskunluğumu koruyorum, önce sessiz kalma hakkımı kullanacağım” dedi.

Bu açıklamadan sonra, önce Başbakan Binali Yıldırım, ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzu ile görüştü. Bu görüşmelerde, liderlerin Kuzu’ya Kahraman’ı aday yapma gerekçelerini aktardığı ve “Aman hocam bir kaza olmasın” dedikleri ifade edildi.

Kuzu’nun da bireysel adaylık başvurusu yapmayacağını dile getirdiği belirtildi. Burhan Kuzu’nun ikinci aday olarak çıkma olasılığı, muhalefeti de heyecanlandırdı. Muhalefet partilerinin, ikinci veya üçüncü turda Kuzu’ya oy vermesinin Kahraman’ın seçilmesini riske sokacağı yorumu yapıldı. Bu harekete AK Parti’den oy kayması durumunda Kahraman’ın seçilememesi sözkonusu olabilecekti. AK Parti, ‘partide sorun varmış’ görüntüsü vermemek için bir kez daha Kuzu’yu ikna etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım