Borçsuz bırakıldığı söylenen İBB'nin borcu şaşırttı!!!

Son Güncelleme: 23 Eylül 2017 Cumartesi 15:30

Kadir Topbaş'ın istifa ederken 'Borçsuz bir belediye bırakıyorum' ifadesini kullandığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 4.6 milyar lira borcu olduğu meydana çıktı.

Kadir Topbaş'ın istifa ederken "Görevimi hep en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Borçsuz bir belediye bırakmıyorum" dediği İBB'nin 2017 senesinde 4.6 milyar lira borçlandığı belirtildi.  

Gazete Duvar'dan alınan haberlere göre, CHP’li İBB Meclis Üyesi Süleyman Tarık Balyalı’nın bütçe görüşmelerinde grubu adına yaptığı açıklamaya göre borç miktarı 2017 senesinde 4.6 milyar olarak tespit edildi. 

2 SENEDE 2 KAT ARTTI

Aynı konuşmada İBB’nin borç miktarının 2 senede iki kat arttığını dile getiren Balyalı, bu borçlanmanın 2 milyar 834 milyon lirasının dış borçlanma olduğunu belirtti. Balyalı,

“Yatırım programına göre 2017 yılında yapılacak tüm büyük yatırımlar için ihtiyaç duyulan dış kaynak sadece 1 milyar 811 milyon lira. Geriye kalan 1 milyar liralık borç, borç ödemek için kullanılacak” dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım