Bomba kulis: İYİ Parti'yi Devlet Bahçeli kurdurdu!

  • 3782
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 27 Ekim 2017 Cuma 15:43

Turkiyegundemi.com yazarlarında Müşerref Seçkin Ankara kulislerindeki büyük şüpheden bahsetti. Seçkin'in kulisi yenilir yutulur cinsten değil. 2019 için taht oyunlarında son durum ne?

Müşerref Seçkin'in "İYİ Parti kuşkusu" başlığıyla yayımlanan yazısı:

İYİ Parti kuşkusu... 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'ı devirme planını Bahçeli mi devreye soktu..

İYİ Parti haberleri siyasette aktif olan ya da olmayan pek çok kişiyi ilgilendiriyor.

Neden mi? Tayyip Erdoğan'ı iktidardan devirecek bir güç çıkmadı bugüne kadar. 

CHP'li MHP'li HDP’li muhalefete alışkın olan AK Partililer de Meral Akşener hareketinin iktidarı ne kadar tırpanlayacağını merak ediyor.

İlk gözlemim şu.

MHP-DSP koalisyonunda yaşadığımız disiplin ve ketumluk İYİ Parti'de hemen devreye sokulmuş, Yıllardır tanıdığımız politikacılar bile konuşmakta güçlük çekiyorlar.

Sadece hatırını sorduğum eski politikacı bile hemen Ümit Özdağ'ı işaret ediyor. Hemen hepsi tembihlenmiş, belli..

Bir kulis bilgisini ülkücü kanatta çok önemli bir kişiliğe danıştım.

Kulis şu:

İYİ Parti'yi ekranlara da çıkarak eleştiren AK Partili bir milletvekili, etrafına "bu proje Devlet Bahçeli'nin projesi gibi geliyor bana. Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanlığından indirmek için kendi kurdurdu.." demiş.

Olabilir mi ?

Siyasette herşey mümkün..

Bunu sordum o değerlendirmelerine güvendiğim kişiye:

"Olmayacak şey değil. Zaten AK Parti içerisinde de MHP'ye hatta bizzat Devlet Bahçeli'ye güven duymayan çok sayıda milletvekili var. Ülkücüler her zaman anahtar güçtür. Hem dışardakiler için, hem de içerdekiler için.

Cumhurbaşkanlığı seçimi için gerekli matematiksel hesap yapılıyor....

Akşener ve Kılıçdaroğlu aday olurlarsa ikinci turda Meral Akşener'in Tayyip Erdoğan'ı geçme ihtimalinin yüksek olduğu hesaplanıyor.

Bu kulis bilgisi diyelim ki doğru. O zaman geçmişe dönerek MHP'nin ağır topuyken bir anda AK Partili olan Tuğrul Türkeş'e dönüyorum. O transfer sırasında da Türkeş'in bizzat Bahçeli tarafından AK Partiye gönderildiği dedikoduları haber olmuştu.

Bunlar biraz derin mevzular... Kokusu seçime biraz daha yaklaşınca net olarak çıkar..

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım