BBP kendi amblemi ile mi girecek?

  • 1969
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 25 Nisan 2018 Çarşamba 11:44

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ittifak konusu ile alakalı, kendilerinin elbette ki parti olarak kendi kurumsal kimlikleri ile girmeyi arzu etiklerini, bunun yalnızca kendileri için değil, cumhur ittifakının ana bileşenleri olan MHP, AK Parti ve BBP’nin beraber verecekleri bir karar olduğunu ifade etti.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ve AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile bir toplantı yaptı.

Görüşmenin ardından yapılan açıklamada BBP Genel Başkanı Destici, çok faydalı bir görüşme yaptıklarını dile getirdi ve hemen hemen her şeyi konuştuklarını, gazetecilerin merak ettiğinin, BBP bu ittifakın içerisinde kendi amblemi ile mi yer alacağı yoksa AK Parti listelerinden mi bu ittifaka dahil olacağı olduğu ve bunun için çok fazla beklemeyeceklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı ile bu hafta içinde yapacakları görüşmeden sonra bu konunun da netleşeceğini belirten Destcis sözlerine şöyle devam etti:

"İttifaka maksimum düzeyde BBP nasıl katkı sağlayacaksa buna bakacağız. Parti kurumsal kimliğimizle mi yoksa listelerle mi gireceğiz bunların ikisi de yasal olan şeylerdir. Biz elbette ki parti olarak kendi kurumsal kimliğimizle girmeyi arzu ederiz. Bu sadece bizim değil, cumhur ittifakının ana bileşenleri olan MHP, AK Parti ve BBP’nin birlikte vereceği bir karardır. Biz bu karara da saygılı oluruz. Burada da kimseye fırsat vermeyiz. Bu ittifaka fitne sokmaya çalışanlara da fırsat vermeyiz. BBP’nin parlamentoda temsil edilmesi de bu anlamda çok önemlidir. Cumhurbaşkanlığı seçimleri en az parlamento seçimleri kadar değerlidir, önemlidir. Bunları da konuştuk. Bu anlamda da kendi amblemimizle mi girdiğimizde yoksa listelerden girdiğimizde mi cumhurbaşkanlığı seçimine daha fazla katkı sağlayacağız buna da bakacağız. Bunların hepsini birkaç gün içerisinde değerlendirip, BBP bu ittifakın içinde nasıl yer alacak buna karar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım