Başbuğ İYİ Parti Saadet ittifakı için çalışıyor

  • 1058
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 24 Şubat 2018 Cumartesi 11:06

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile alakalı önemli bir iddia gündeme geldi. Başbuğ’un cumhur ittifakına karşı oluşturulacak bir ittifak için çalışma yaptığı öne sürüldü.

İYİ Parti ve Saadet Partisi ile seçim ittifakı yapacağı söylenen Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un bu amaç ile kanaat önderleri ve aşiret liderleri ile görüşmeye başladığını iddia edildi.

CNN Türk yayınına konuk olarak katılan gazeteci Nevzat Çiçek İlker Başbuğ’un İYİ Parti ile Saadet Partisi’nin ittifakı için harekete geçtiğini söyledi.

CNN Türk’te Hande Fırat’ın sunumunu yaptığı Gece Görüşü isimli programa katılan Çiçek, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un Adıyaman ilinde kanaat önderleri ile bazı toplantılar yaptığını belirterek, Saadet partisi’nin AK Parti’ye yanaşmadığı durumda, İYİ Parti ile bir ittifak yapabileceğini ve bu konu ile alakalı İlker Başbuğ’un çalışmalar yaptığı ifade etti.

Çiçek, Başbuğ’un Adıyaman’a gittiğini ve burada Erdoğan ve Bahçeli’ye çok sert tepki gösterdiğini belirtti. Kendisinin bu işin arka planını araştırdığında çok farklı bilgilere ulaştığını dile getiren Çiçek, olayın sadece Afrin’le alakalı olmadığını Başbuğ’un Adıyaman’da çeşitli kanaat önderleri ve aşiret liderleri ile görüştüğünü ifade etti.

Ankara’nın kulağına gidenin Afrin’den ziyade bu durum olduğunu vurgulayan Çiçek, Saadet Parti’sinin AK Partiye yanaşmaması halinde İYİ Parti ile bir ittifaka gireceğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Başbuğ, Afrin harekatı ile alakalı iç siyasete malzeme olmaması konusunda siyasileri uyarmış, bu sözleri başta Erdoğan olmak üzere MHP ve BBP’liler tarafında n eleştirilmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım