Başbakandan Barzani'ye sert mesaj

Son Güncelleme: 23 Eylül 2017 Cumartesi 11:53

Başbakan Yıldırım, Irak - Suriye tezkeresi görüşmelerinden önce önemli açıklamalar yaptı. Yıldırım, Barzani'yi Kuzey Irak'taki referandum ile alakalı olarak son kez uyardı. Başbakan, 'Bunun elbet bir bedeli olacak ama bedeli masumlar değil kararı veren ödeyecek' dedi.

Başbakan Yıldırım, bugün açıklamasında Barzani'yi son defa şu sözlerle uyardı:

'Bu referandum kararı yanlış bir karardır, bir maceradır. Gerekli uyarıları başından beri dostça, komşu ülke olarak, Türkiye olarak yaptık. Ancak görüyoruz ki bu uyarılar yerini bulmamış. Bu yanlışta ısrar devam ediyor. Bütün dünyanın karşı olduğu, komşularının hiçbirinin istemediği bu yanlışta ısrar etmenin sonu hayır olmaz. Bunun elbet bir bedeli olacak ama bedeli masumlar değil kararı veren ödeyecek.

80 milyon vatandaşımızla, 780 bin kilometrekare vatan toprağımızla ülkemizin güvenliği, milletimizin refahı için hiçbir maceraya asla müsamaha göstermeyiz. Doğusunda, batısında, kuzeyinde, güneyinde, bu ülkenin neresinde yaşarsa yaşasın bütün insanlarımız müsterih olsun. Bu mesele, Kürt kardeşlerimizin meselesi değildir. Kürt kardeşlerimizin, hem bizim ülkemizle hem de komşu ülkelerle aynı şekilde huzurla, barışla, istikrar içinde yaşamaları bizim en büyük arzumuzdur'

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım