Başbakan Melih Gökçek iddialarına 'dedikodu' dedi

Son Güncelleme: 06 Ekim 2017 Cuma 14:36

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa edeceği iddiaları ile alakalı, "Kim söylüyor. Dedikoduya göre amel edilir mi?" dedi.

Gazetecilerin sorularına cevap veren Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Başika'daki askerlerin durumu

Başika'daki askerlerimiz DEAŞ'la mücadeleye katılacak olanlara eğitim vermek üzere oradalar. Irak da DEAŞ'la mücadele ettiğine göre, burada eğitilen Ninova mücahitleri, muhafızları da bu işte önemli görev ifa ettiğine göre aramızda bu konunun mesele olmaması gerektiğini düşünüyoruz.

Irak'ın toprak bütünlüğü

Yok hükmündeki referandumdan sonra ilişkileri Irak merkezi hükümetle daha da geliştirmek istiyoruz. Irak’ın toprak bütünlüğü bizim için önemlidir. Sınırlarımızda statü değişikliği kabul edilemez bir önceliğimizdir. Herhangi bir ayrımcı hareketin başlaması Türkiye’nin milli güvenlik meselesidir. Habur’un biraz batısında Ovaköy sınır kapısının faaliyete geçilmesini teklif ettik. 

Sınır kapıları ve hava sahasının tamamen kapatılması

Hepsinin planlaması hazırlıkları yapıldı. Zamanı yeri hasıl olduğunda gerekli adımlar atılır. Türkiye’nin hedefi Kuzey Irak’taki Kürt kardeşlerimiz Araplar değildir. Her türlü etnik grup orada rahatça yaşamalıdır. Bizim derdimiz kişisel ihtiyaçları için karar alanların bu kararların karşılığını görmesidir.

Melih Gökçek'in istifa edeceği iddiası

Kim söylüyor. Dedikoduya göre amel edilir mi?

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım