Başbakan Büyükelçileri ağırladı... Merve Kavakçı sürprizi

  • 2043
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 28 Ekim 2017 Cumartesi 11:10

Başbakan Binali Yıldırım, yurtdışına atanan büyükelçileri ağırladı. Yıldırım, yeni atanan büyükelçileri Çankaya Köşkü'nde kabul etti. 1 saat 40 dakika süren kabul, basına kapalı bir şekilde yapıldı.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre, Yıldırım büyükelçilere hitap etti. Türk diplomasi geleneğinin yüzyıllara dayanan köklü bir geçmişi olduğunu ifade eden Yıldırım, dünyanın dört bir yanında görev yapacak büyükelçilere başarılar diledi.

Yıldırım, diplomaside dostlukları artırarak düşmanlıkları azaltmayı amaçladıklarını dile getirerek, bu yönde çalışmaları sürdürdüklerini belirtti. Büyükelçilerden gittikleri ülkelerde Türkiye'yi çok iyi tanıtmalarını isteyen Yıldırım, çok çalışmaları talimatını verdi. Kabulde, büyükelçiler söz alarak kısa kısa kendilerini tanıttılar.

'İLERLEYEN GÜNLERDE ATAMA YAPILACAK'

Başbakan Yıldırım'ın davetine, daha evvel Kuala Lumpur'a atandığı açıklanan fakat son büyükelçiler kararnamesinde ismi yer almayan Merve Kavakçı da katıldı. Son büyükelçiler kararnamesinde ismi bulunmayan Kavakçı ile alakalı sürecin devam ettiği, izleyen günlerde yeni bir kararname ile atamanın yapılacağı ifade edildi. Kavakçı ile aynı durumda olan büyükelçilerin de toplantıya katıldıkları, onlar için de benzer bir sürecin işleyeceği vurgulandı. 

Eski milletvekili olan Kavakçı, 1999'da başörtülü olarak yemin etmek isteyince protestolara maruz kalmış, ardından da ABD vatandaşı olması nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılmıştı. Kavakçı, 3 Temmuz'da Bakanlar Kurulu kararı ile yeniden vatandaşlığa alınmıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım