Barzani'ye son uyarı Meclisten geldi

Son Güncelleme: 24 Eylül 2017 Pazar 09:44

Bağımsızlık referandumu ısrarına devam eden Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Lideri Mesud Barzani’ye Milli Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu’ndan sonra son uyarı da Meclis’ten geldi. Hükümetin masaya getirdiği müdahale yöntemlerinden ‘askeri seçenek’ ayağını oluşturan Irak ve Suriye tezkeresi dün olağanüstü toplanan Meclis’ten geçti.

Bağımsızlık referandumu ısrarını sürdüren Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Lideri Mesud Barzani’ye son uyarı da Meclis’ten geldi. “Bölücü girişim, gayrimeşru oldu bitti” şeklinde nitelediği referandumu, “milli güvenlik için risk ve tehdit” çerçevesinde alarak, hükümete gerektiğinde sınır ötesi operasyon yetkisi veren Irak ve Suriye tezkeresi, dün olağanüstü toplanan Meclis’ten geçti.

Hükümetin evvelki günkü Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu toplantılarında masaya getirdiği müdahale yöntemlerinden “askeri seçenek” ayağını oluşturan ve süresi 30 Ekim’de dolmasına karşın, bir ay öne çekilip AK Parti, CHP ve MHP’nin desteği ile kabul edilen tezkereye, DEAŞ ve PKK ile beraber PYD-YPG de ilk defa eklenip kayda geçirildi. Meclis’e geleceği duyurulan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, programının yoğunluğu sebebi ile görüşmeye katılamadı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım