Barzani’nin referandumu böyle olur!!!

  • 1089
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 26 Eylül 2017 Salı 11:04

Peşmergenin sözde bağımsızlık referandumunda Türkmen şehri Kerkük'te yapılan oy sahtekarlığını Türkmenler ifşa etti. Sandıklarda bazı kişilerin defalarca oy kullandığı belirlendi.

Peşmergenin sözde bağımsızlık referandumunun ardından Barzani yandaşlarının defalarca oy kullandığı belirlenirken, seçim sonuçlarındaki tutarsızlık ise dikkatlerden kaçmadı. Barzani'nin kanalı Rudaw'ın internet sitesi, evet oylarının yüzde 93.29, hayır oylarının yüzde 6.71 çıktığını ilan etti.

Sitede bir de illere ve ilçelere göre oy dağılımı ve katılım oranları listesi yer aldı. Bu listeye göre Kerkük'de referanduma katılım oranı yüzde 78 civarında oldu. Katılım oranlarını listeleyen site illerin ve ilçelerin oy oranlarını ise veremedi. Kerkük gibi birçok il listede 'sıfır' şeklinde gösterildi.

Rudaw'ın iddialarına göre illerde referanduma katılım oranları şöyle: Erbil: %86, Duhok: %90, Kerkük: %78.77, Ninova Ovası: %86, Hanekin: %92, Akre: %94, Gulala: %78, Zaho: %94, Karatepe: %62, Cebare: %76 Soran: %86, Mahmur: %87.3, Amediye: %89, Çoman: %91, Mergesor: %98, Rewanduz: %90

 

Defalarca Oy Verdiler

Irak Türkmen Cephesi Kerkük'de referanduma katılımın da verilen oyların da yarısının sahte olduğunu öne sürdü. Sosyal medya hesaplarından bir kişinin 3 - 4 defa oy kullandığı görüntüleri yayınlanırken, bazı kişilerin parmaklarındaki boyayı silerek yeniden oy vermeye gitmeleri de kayda alındı. Türkmeneli Cephesi'nden atılan tweet'ler ise referandum komedisinin özetler gibiydi:

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım