Barzani referandumunda İsrail bayrakları

Son Güncelleme: 26 Eylül 2017 Salı 07:28

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil şehrinde, anayasaya aykırı bir şekilde yapılan tartışmalı referandum sonuçları henüz açıklanmadan kutlamalar başladı. Tartışmalı referanduma yalnızca İsrail'in destek vermesinden ötürü bazı kişilerin İsrail bayrakları da taşıdığı görüldü.

Erbil şehrindede binlerce vatandaş, referandumun düzenlenmesi ve resmi olmayan sonuçlara göre yüksek bir katılımın olmasından ötürü caddelere çıktı. 

Kentin tarihi kalesi ve trafiğe kapalı caddelerinde toplanan vatandaşların ellerine IKBY bayrağı ve Mesut Barzani posterleri taşıdıkları görüldü. Aynı zamanda bazı kent sakinleri ise havai fişek kullandı. Yöresel elbiseler içerisindeki vatandaşlar kale önünde halay çekip, eğleniyor. Kentin başka semtlerinde ise araçlarıyla caddelere çıkan vatandaşlar konvoylar halinde dolaşıyor. 

Tartışmalı referanduma sadece İsrail'in destek vermesinden dolayı bazı kişilerin İsrail bayrakları da taşıdığı görülüyor. Şehir çapında ve özellikle kutlamaların yapıldığı bölgelerde güvenlik güçlerinin olası bir terör saldırısına veya patlamaya karşı güvenlik tedbirlerini en yükseğe çıkardığı kaydedildi. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım