Bahçeli’den 338 yorumu

  • 1271
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 10 Ocak 2017 Salı 13:47

Dün Başkanlık sistemi ile alakalı Anayasa değişiklik paketinin maddelerine geçebilmek için yapılan oylama 338 oyla kabul edilmişti.

Oylamadan daha yüksek bir kabul sayısı çıkağı tahmin edilirken 338 çıkması fire oylar kimden sorusunu akla getirdi.  Bu konu ile alakalı Devlet Bahçeli 338 oyunun başlangıç için normal olduğunu ifade etti.

Dün akşam Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda anayasa teklifinin geneli üzerinde görüşmeler yapıldı. Partilerden sözcüler konuşmalarını yaptılar ve teklifin maddelerine geçmek üzere oylama yapıldı. Oylamada 480 milletvekili oy katıldı 338 vekil "evet" dedi.

Kulislerde bir grup bu durumu kritik olarak nitelendirse de AK Parti ve MHP’den birer vekilin oylamada olması ile 340 olarak düşünen ve oylamanın normla olduğunu düşünen bir grup daha var. HDP ilk oylamaya katılmadı.

Şimdi beklenenden çok çıkan firelerin hangi taraftan geldiği tartışılıyor.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım