Bahçeli sağ kolunu kaybetti! Şok istifa!

Son Güncelleme: 12 Eylül 2017 Salı 11:17

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin uzun seneler boyunca Özel Kalem Müdürlüğü'nü yapmış olan Ömer Karakaş, MHP üyeliğinden resmen istifa etti.

2011’e kadar 10 seneyi aşkın bir süre Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürü olarak çalışan Ömer Karakaş, 2011 seçiminde Aydın’dan MHP listesinden milletvekili adayı olmuş, fakat seçilememişti. 2015’ten beri parti içi muhalefette Akşener ile beraber hareket eden Karakaş, olağanüstü kongre için öncülük eden isimler arasında yer alıyordu.

MHP’deki liderlik yarışında yargı kararlarından sonuç alamayan Akşener’in yeni oluşuma yönelmesi üzerine ekibindeki isimler de MHP ile üyelik bağlarını koparmaya başladılar. Karakaş Çankaya İlçe Seçim Kuruluna dilekçe verip MHP’den ayrıldığını açıkladı. Karakaş dilekçesinde,

“Mensubu olmakla gurur duyduğum ve daima gurur duyacağım ve sevdam olan ülkücülük fikrine her zaman hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.

Karakaş, şimdi FETÖ üyeliği suçlaması ile tutuklu bulunan Emniyet görevlilerince yasadışı dinlenen ve takip edilen isimler arasındaydı. HSYK müfettişleri tarafından yürütülen telekulak soruşturmasında, Ömer Karakaş’ın, Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürlüğünü yaptığı 2007 - 2010 seneleri arasında “Türk İntikam Tugayı adlı örgüt üyeliği” gerekçesiyle teknik ve fiziki takibe alınan isimler arasında bulunduğu tespit edilmişti. Savcılık, bu dinleme kararlarında asıl hedefin MHP lideri Bahçeli olduğu yönünde görüş belirmişti. Bu yasadışı dinlemeler daha sonra kararı aldıran Emniyet yetkilileri aleyhine “kumpas” davalarına dönüştü.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım