Bahçeli erken seçim çağrısı yapabilir mi?

Son Güncelleme: 09 Ağustos 2017 Çarşamba 12:24

Devlet Bahçeli erken seçim çağrısı yapabilir. Bu iddia Hürriyet gazetesi yazarlarından Abdulkadir Selvi’ye ait.

Hürriyet gazetesinde yazarlık yapan ve her yazısında önemli kulis haberleri veren Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısından MHP lideri Devlet Bahçeli'nin erken seçim isteyebileceği ihtimalini yazdı.

Son günlerde merak edilen konulardan bir tanesi de 2019 tarihinde yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin erkene alınıp alınmaması konusu. Halkın merak ettiği konu ile alakalı açıklık getirmeye çalışan Selvi, aldığı kulis bilgilerini bugünkü yazısında aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimlerin 2019'da yapılması kararı olduğunu ifade eden Selvi, sebepleri sıraladıktan sonra sözü Bahçeli etkenine getiriyor. İşte Selvi’nin yazısının o bölümü:

BAHÇELİ FAKTÖRÜ

Anayasa değişikliğinden bu yana Devlet Bahçeli, karar ortağımız oldu. Ayhan Oğan olayında dahi önce Bahçeli’ye çağrı yapıldı. Bahçeli’nin tepkisi üzerine Cumhurbaşkanı ve Başbakan açıklama yapma gereği duydu. Peki Bahçeli, 2018’de çıkıp erken seçim çağrısı yaparsa ne olur?

Bahçeli tezinin biraz daha açılması istendi.

Bahçeli, DSP ve ANAP’la koalisyon ortağıyken 3 Kasım 2002 seçimlerine gitme kararını aldı. Bu kez de 2018’de çıkıp erken seçim isteyebilir.

Bahçeli’nin Türkiye’yi 3 Kasım seçimlerine götürdüğü doğruydu da 2018’de neden erken seçim isteyeceği tezinin bir ayağı eksikti.

Meral Akşener faktörü olarak açıkladı Bahçeli faktörünü gündeme getiren milletvekili.

Meral Akşener yeterince palazlanmadan Bahçeli erken seçim diyebilir diye sözlerini noktaladı.

Erdoğan’ın seçimlerin 2019 tarihinde olacağı taahhüdüne inananlardanım. Ayrıca ne Türkiye 2002 Türkiye’si ne de Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Ecevit ya da Mesut Yılmaz. Ama gördüğünüz gibi Bahçeli, AK Parti denklemine girmiş durumda.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım