Ayhan Oğan'ın bu sözleri olay yarattı

  • 1537
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 04 Ağustos 2017 Cuma 11:21

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan’ın dün akşam katıldığı bir programda ettiği sözler olay yarattı.

15 Temmuzdan sonra yeni bir devletin kurulduğunu ifade eden AK Parti'nin en üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan, "Beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Erdoğan" dedi.

Oğan'ın CNN Türk'te katıldığı televizyon programında söylediği bu sözler, stüdyodaki konuklar arasında soğuk rüzgarlar esmesine sebep oldu. CHP'li Aytuğ Atıcı ve diğer konuklar bu duruma itiraz ederken Oğan ısrarla AKP'nin 15 Temmuz'dan sonra yeni bir devlet kurduğunu, kurucusunun da Recep Tayyip Erdoğan olduğunu savundu.

Stüdyodaki konuklar ise 'Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini ne zaman yıktınız da yeni devleti kuruyorsunuz' şeklinde tepki gösterdi. Oğan'ın bu sözleri sosyal medyada da büyük tepki topladı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım