ASKİ Genel Müdürüne gece yarısı operasyonu

  • 2356
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 14 Aralık 2017 Perşembe 08:12

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde 3 milyar bütçesi olan ASKİ’nin Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu’nu Belediye Başkanı Mustafa Tuna görevden aldı. Tahiroğlu’nun yerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cumali Kınacı atandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Melih Gökçek döneminin bürokratlarını değiştirmeyi sürdürüyor. Daha evvel 250 kişilik yönetim değişikliği listesini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sunduğu kulislere yansıyan Tuna’nın son değişikliği 3 milyar TL bütçeye sahip Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ile ilgili oldu. 

Bu çerçevede ASKİ Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu görevinden alındı. Tahiroğlu’nun yerine ise Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cumali Kınacı getirildi.

ŞİRKETLERDE DE DEĞİŞİM OLACAK

Kulislerde Tuna’nın Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde de büyük yönetim değişiklikler yapacağı ifade ediliyor.

Mustafa Tuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir sene süre verdiği Ankara fuar alanıyla ilgili de dün akşam saatlerinde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve ATO Başkanı Gürsel Baran ile bir görüşme yaptı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım