Ankara Büyükelçisi Richard Moore'dan itiraf! Biliyorduk!

Son Güncelleme: 21 Kasım 2017 Salı 12:58

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, DEAŞ karşıtı koalisyonun Rakka'da YPG ile DEAŞ terör örgütleri arasındaki anlaşmadan haberdar olduğunu ifade etti. Moore, "Karar arazideki gruplar tarafından alındı, koalisyonun haberi vardı ancak bunu engelleyemedi" dedi.

Alınan bilgilere göre, İngiltere Büyükelçisi Richard Moore, DEAŞ karşıtı koalisyonun Rakka'da terör örgütleri YPG ile DEAŞ arasındaki anlaşmadan haberdar olduğunu dile getirdi.

Moore, "Karar arazideki gruplar tarafından alındı, koalisyonun haberi vardı ancak bunu engelleyemedi" dedi. İngiliz Büyükelçi, NATO tatbikatında meydana gelen skandal için, 'çok utanç verici bir olay' ifadelerini kullandı. Büyükelçi,

"Türkiye'yi anlıyorum ama bu bir kişinin işi, NATO'nun değil. NATO çok hızlı bir şekilde özür diledi" diye konuştu.

Türkiye'nin NATO'dan uzaklaştığı iddialarını 'absürd' olarak tanımlayan Richard Moore, S-400 alımının Türkiye'nin kendi alacağı bir karar olduğunu da ifade etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım