Ali Bardakoğlu o iddialara yanıt verdi

Son Güncelleme: 17 Ağustos 2017 Perşembe 19:19

Meral Akşener'in önderliği ve genel başkanlığında kurulacak olan yeni partide yer alacağı yönünde haberler çıkan Diyanet İşleri eski Başkanı Ali Bardakoğlu, o iddialarla ile alakalı açıklama yaptı.

Hürriyet’ten İpek Özbey’in yaptığı habere göre; iddiaları yalanlayan Bardakoğlu, “Diyanet işleri başkanlarının siyasete girmesini doğru bulmuyorum” şeklinde konuştu.

Bardakoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Daha önce de defalarca ifade ettiğim gibi, ben diyanet işleri başkanlarının görevdeyken siyasetten uzak durması gerektiği gibi görevden sonra da aktif siyaset içinde olmaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü diyanet işleri başkanı bütün Türkiye’nin diyanet işleri başkanıdır. Türkiye’de ve dünyada İslam dini hakkında ve dini hayatın sorunlarıyla ilgili herkese aydınlatıcı bilgiler vermek durumundadır. Diyanet İşleri Başkanlarının siyasetin ayrıştırıcı ve doğal olarak gruplandırıcı atmosferine girmesinin dini değerleri hırpalanmasından endişe ederim.”

Bardakoğlu, bu tavrının bilindiğini, bundan dolayı bugüne kadar hiçbir partiden siyaset teklifi gelmediğini, siyasete de sıcak bakmadığını ifade etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım