Akşener'in yeni partisi 15 Ekim'den önce...

Son Güncelleme: 23 Ağustos 2017 Çarşamba 09:23

Yeni parti çalışmaları yürüten eski MHP’li Meral Akşener yeni partinin ‘15 Ekim’den evvel’ kurulmasını istiyor.

‘Milli merkez’ çizgisinde, ‘milliyetçi muhafazakar’ ve ‘Atatürkçü’ olacağı beyan edilen yeni partinin ekim sonu ya da kasım başında kurulacağı tahmin ediliyordu. Son olarak dün MHP’li eski vekil Koray Aydın da yeni partide yer alacağını ilan etmişti.

Cumhuriyet’ten Ayşe Sayın’ın yaptığı habere göre Aydın’ın partiye katılma kararında Aydın’ın MHP’de siyaset yapma olanağının kalmaması ve Akşener’in ‘sultan’ sıfatıyla kürsüye çağırdığı Aydın’ın eşi Gönül Aydın’ın da etkili olduğu meydana çıktı.

29 Ekim olarak açıklanan partinin kuruluş tarihinin daha öne çekileceği de kulislere yansıdı. Akşener’in “En geç 15 Ekim’den önceye yetiştirelim” talimatından sonra ekimin ilk haftası üzerinde durulduğu iddia ediliyor.

Bunun nedeni olarak, olası bir ‘baskın seçim’e çabuk hazırlanabilmek için örgütlenmeyi tamamlama ve destekçilerin “Artık partiyi kurun” baskısı gösteriliyor.

Genel merkez binası tutulan partinin ismi henüz net değil.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım