Akşener’in kuracağı parti için önemli isimler gündemde

Son Güncelleme: 16 Ağustos 2017 Çarşamba 13:32

Meral Akşener ve Ümit Özdağ liderliğinde sürdürülen yeni parti çalışmaları için takvim hızlandırıldı.

Kulislerde, Kasım ayında kurulması beklenen partinin, kuruluş çalışmalarını bir ay erkene aldığı, kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığı’na Ekim ayı içinde verilmesinin planlandığı konuşuluyor.

Partinin “kurucular kurulu” için ise isim arayışı sürüyor. Bu kapsamda kulislere yansıyan, “kurucular kurulu”nda görev almayı kabul ettiği belirtilen bazı kritik isimler de bulunuyor.

Bu isimlerden biri de, Diyanet İşleri eski Başkanı Ali Bardakoğlu. Kurucular Kurulu için Bardakoğlu’na da teklif götürüldüğü ve kendisinin bu teklifi kabul ettiği kulislerde konuşulmakta.

Yine kulislere gelen haberlere göre, Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç’a da yeni parti için teklif gitti. Fakat Kılıç’ın henüz net bir cevap vermediği ifade ediliyor.

Ayrıca yeni partiye katılacak bir başka isim ise, Osman Pamukoğlu. Hak ve Eşitlik Partisi’nin (HEPAR) kurucusu olan, fakat daha sonra partiden ayrılan Pamukoğlu’nun da kendisine gelen teklife sıcak baktığı dile getiriliyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ersin

18 Ağustos 2017 Cuma 00:53

HEPAR resmi sayfalarından konuyla ilgili açıklama yaptı. Osman Pamukoğlu ile görüşülmediği bilgisi paylaşıldı. Ancak görüşülürse verilecek cevabın olumlu yada olsuz olacağına dair bir bilgi verilmedi.

Bursa Web Tasarım