AK Parti'nin Ankara ve İstanbul adayları

  • 1969
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 03 Nisan 2018 Salı 12:03

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimi kazanabileceği adaylar ile mücadeleye gireceğini ifade eden Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AK Parti'nin İstanbul ve Ankara adayları ile alakalı kulis bilgilerini bugünkü köşesinde yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarlarından Abdulkadir Selvi, 2019'un Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler ile alakalı bir kulis yazısını bugünkü köşesinden yazdı. AK Parti'nin İstanbul adayının Başbakan Binali Yıldırım olabileceği dile getiren Selvi, Ankara için ise Ali Babacan, Jülide Sarıeroğlu ve Süleyman Soylu'nun isimlerinin geçtiğini belirtti. 

Selvi, 'İstanbul ve Ankara seçim kulisleri' başlığı ile bugün yayımlanan yazısında, AK Parti'de Başbakan Binali Yıldırım isminin açık ara önde göründüğünü ifade etti ve "Başbakan ne der bilinmez ama görevi bırakmasına rağmen Kadir Topbaş da anketlerden çıkan isimlerden birisi. Mevcut Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'la birlikte ilçe belediye başkanlarından bazılarının ismi de büyükşehir için konuşuluyor. 'İstanbul'u kaybeden Türkiye'yi kaybeder' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 'İstanbul'u kazanan Türkiye'yi kazanır' stratejisini izleyeceğinden kuşku yoktur." dedi.

İstanbul ve Ankara için Mevlüt Uysal ile Mustafa Tuna'nın aday gösterilip gösterilmeyeceği en çok merak edilen noktaların başında geliyor. Şurası kesin ki, Erdoğan kazanabileceği adaylarla seçime girecek. Yerel seçimlerde AK Parti'nin bir avantajı da bakanlar. İstanbul için Başbakan Binali Yıldırım konuşuluyor, Ankara için de bazı bakanların üzerinde duruluyor. Spekülasyona girmek istemem ama Ali Babacan, Jülide Sarıeroğlu, Süleyman Soylu konuşulan isimler arasında yer alıyor."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım