AK Parti’nin Afyonkarahisar Kampına çipli önlem

Son Güncelleme: 07 Ekim 2017 Cumartesi 08:07

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3 sene aradan sonra bugün hem cumhurbaşkanı hem genel başkan olarak katılacağı AK Parti’nin Afyonkarahisar Kampı için olağanüstü güvenlik tedbirleri alındı.

Kamp yapılan otelin önündeki cadde tamamıyla trafiğe kapatılırken etrafı da polis bariyerleri ile çevrildi. AK Parti’nin 2001 senesindeki ilk toplantısıyla siyaset sahnesine çıktığı Afyonkarahisar’a gelen partililer, “Cumhuriyetin kazanıldığı, AK Parti’nin kurulduğu topraklara hoşgeldiniz” pankartlarıyla karşılandı. Otele Atatürk ve Erdoğan’ın resimlerinin yanı sıra Türk bayrağı ve AK Parti bayrakları da asıldı.

Otel çevresi de AK Parti bayrakları ve Erdoğan ile Yıldırım’ın fotoğrafları ile donatıldı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı kamp çalışmaları için Afyonkarahisar’ın giriş ve çıkış noktalarında polis ve jandarma, kontrol noktaları oluşturdu. Şüpheli görülen araç ve kişiler kontrol edildi. Kamp yapılan otelin önündeki karayolu bariyerler ile araç trafiğine kapatıldı. Karayolunu kullanan araçlar otelin arkasındaki servis yoluna yönlendirildi.

 

Güvenlik önlemleri çervevesinde Afyonkarahisar’a çevre illerden polis takviyesi de yapıldı. Davetliler ve gazeteciler otel çevresine kurulan x-ray cihazlarından geçirilerek içeriye alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yapacağı açılış konuşması ile başlayacak olan kamp sırasında bütün katılımcıların yakalarına özel güvenlik çipi takılacak. Çipi olmayanlar kampa alınmayacak.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım