Ak Partili Yazıcı: İttifak alanını düzenleyeceğiz

  • 4287
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 12 Ocak 2018 Cuma 12:53

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, MHP ile ittifak iddiaları ile alakalı, "Şu açık, ittifak alanı düzenlenmeye muhtaç bir alan, bu alanı düzenleyeceğiz" dedi.

Parti genel merkezinde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamındaki uyum düzenlemelerine yönelik çalışmalar ile alakalı basın toplantısı yapan Yazıcı, MHP ile yapılacak ittifak ile alakalı olarak şu ifadeleri kullandı: 

"Şu açık, ittifak alanı düzenlenmeye muhtaç bir alan, bu alanı düzenleyeceğiz. Açık olan bu. Bunu nasıl formüle edeceğiz, komisyon çalışması sonucu ortaya çıkacak görüşe göre belirlenecek."

Yazıcı,

"AK Parti ile MHP arasında fiilen başlatılmış olan bu ittifak, ifade edildiği gibi 'milli mutabakat ittifakı'. İsim de çok doğru ama şöyle bir çerçeve çizeyim. 'Milli mutabakat ittifakını çerçeveledik, başka yok' anlamında değil. Ne kadar gelirse bu ittifak büyür, herkes gelirse herkesi kapsar. Yani herkes de buna yönelirse herkesi de kapsar. Bu alanı böyle düşünmek lazım. Daraltılan, çizilen bir alan, gelinemez, edilemez, çerçevelenmiş bir alan değil. Bunun genişliği Türkiye'yi kuşatır, 80 milyonu kapsar. Böyle bakmak lazım" şeklinde konuştu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım