Ak Partili Selçuk Özdağ'dan Deniz Gezmiş açıklaması: Teröristti...

  • 2432
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 17 Aralık 2017 Pazar 14:43

Rıdvan Dilmen'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Deniz Gezmiş'e benzetmesi ile başlayan tartışmalar sürüyor. En son olarak AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, 'Deniz Gezmiş'in bir terörist olduğunu' savunarak Dilmen'e tepkisini koydu.

T24'den alınan bilgilere göre, Dilmen'in Deniz Gezmiş ile Erdoğan'ı kıyaslamasının kabul edilemez bir hata olduğunu iddia eden Özdağ'ın Manisa'da bir toplantıda yaptığı açıklaması özetle şöyle: 

"Deniz Gezmiş bir teröristti ve bir banka soymuşlardı, çeşitli yerleri bombalamışlardı. Kendisi ODTÜ öğrencisi olmadığı halde, ODTÜ’ye gelerek başka öğrencilerin okuma haklarını da ellerinden alarak hürriyetlerini engellemişti.

'KABUL ETMEM MÜMKÜN DEĞİL'

(Dilmen) Sporla ilgili, futbolla ilgili konuşsun. Hele de Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili konuşacaksa, desin ki: Tarihte olduğu gibi büyük şahsiyetlerden bir tanesidir. 'Hem vesayeti yıktı, hem Türkiye’de kalkınma hamleleri yaptı, arka arkaya 12 seçim kazandı, Mustafa Kemal Atatürk’ten sonraki en büyük lider, en başarılı lider, son savaşçı, en karizmatik lider' desin. Mustafa Kemal Atatürk karizmatik bir liderdi, Sayın Recep Tayyip Erdoğan da karizmatik bir lider. O nedenle Sayın Dilmen’in yaptığı bu benzetmeyi benim kabul etmem mümkün değildir." 


'ONLAR KOMÜNİZME İNANIYORDU' 

"Deniz Gezmiş demokrasiye mi inanmış? Deniz Gezmiş’in elinde silah vardı, bomba vardı, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinde silah mı var bomba mı var?" diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü:

"Deniz Gezmiş kendi fikrinden olmayan üniversitelere giderek, aynı düşüncede olmayanlara karşı savaş açtı. Recep Tayyip Erdoğan ise 196 üniversite açarak, eğitime verdiği değeri ortaya koydu. Bu nedenle Dilmen, Sayın Erdoğan’ı doğru tanımlamamış, doğru göremiyor, buradan da birilerine selam çakmak istemiş. Deniz Gezmiş ve arkadaşları komünizme inanıyorlardı. Tek yol devrim diyorlardı."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım