Ak Parti'den Melik Gökçek açıklaması

Son Güncelleme: 03 Ekim 2017 Salı 15:19

Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal Melih Gökçek'in de içlerinde olduğu belediye başkanlarına yönelik istifa iddiaları için "Belediye başkanlarından istifa istenmiş değil" dedi.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın ‘gerekçesiz’ istifasından sonra bir haber de evvelki gün Düzce’den gelmiş, Ak Partili Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş görevini bıraktığını belirtmişti. Tüm bu gelişmelerin gölgesinde, dün Kanal D Haber’de; AK parti MYK toplantısının kaynak gösterilerek verildiği haberde ise  “Aralarında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de bulunduğu 5 ismin istifasının istendiği” iddia edilmişti.

BOZDAĞ TOPU MAHİR ÜNAL’A ATMIŞTI


Bu iddialar dünkü Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’a da sorulmuştu. Bozdağ, bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in de içlerinde olduğu, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde ve Nevşehir Belediye Başkanlarının istifalarını istediği iddiasına  “Ben Hükümet Sözcüsüyüm, onu parti sözcüsüne sorun” şeklinde yanıt vermişti.

AK PARTİ SÖZCÜSÜNE SORULDU


Tüm bu iddialar bugün AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal’a soruldu. Ankara’da gazetecilere konuşan Ünal, basında çıkan “AKP’de bazı belediye başkanlarının istifası istendi” haberlerine yönelik açıklama yaptı.

Sözcü Ünal,

“Sayın Cumhurbaşkanımızın partiye dönmesiyle, hem teşkilatlarımızda hem belediyelerimizde yeniden bir değerlerdirme sürecine girdik. Dün akşam da 4 tane il başkanımızın da yeniden atandığı sizlerle paylaşıldı. Belediyelerimizle ilgili de sürdürülen bir çalışma mevcut. Bu çalışma devam ederken ‘şu belediye başkanının istifası istendi’ gibi bir durum söz konusu değil. Belediye başkanlarımızdan bir istifa istenmesi söz konusu değildir. Ama bu şu demek de değildir. Bütün belediyelerimizle ilgili değerlendirmelerimizi yapıyoruz” diye konuştu. Ünal, teşkilatlardaki ‘yenileme’ çalışmalarının yılbaşına kadar ‘bir noktaya geleceğini’ ifade etti.

MELİH GÖKÇEK SORULDU


Bir gazetecinin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in ismini telaffuz etmesi üzerine ise Ünal “Melih Gökçek’e dönük haberlerin hiçbirisi gerçeği yansıtmamaktadır” cevabını verdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım