AK Parti'de MHP tabanı kaygısı

Son Güncelleme: 08 Ocak 2017 Pazar 10:39

AK Parti’nin üç gündür anayasa ile ilgili yaptığı toplantılara bazı vekillerin MHP’nin merkezi ile tabanı aynı fikirde olmayabilir sözleri damga vurdu.

AK Parti’nin anayasa konulu toplantılarının 3.sü dün yapıldı. Toplantılarda sadece anayasa değil son yaşanan bombalı terör saldırıları da konuşuldu. Bu konuda genel kanı bu saldırıların Türkiye’nin istikrarını bozmaya yönelik ve dış güçler tarafından yapıldığıydı. Bu konularda Başbakan Binali Yıldırım milletvekillerini sosyal medya konusunda uyardı. Yıldırım, Bu mecralarda yanlış anlamaya meyil verecek paylaşımların yapılamamasını istedi.

Toplantıda bazı vekillerin referandum kaygısı dikkat çekti. AK Parti ve MHP işbirliğinden MHP merkezinin memnun olduğunu ama tabanın bu görüşte olmadığını, MHP tabanında uzlaşmaya karşı olanların artığını ifade eden bazı vekillere cevap Başbakan Yıldırım’dan geldi. Yıldırım, referandumda teni bir kampanya yapılacağını bunun sadece AK Parti için değil MHP, diğer partiler ve Kürtlere yönelik olacağını belirtti.

Referandum kampanyalarının çok özenli yapılaması gerektiğine vurgu yapan Başbakan Binali Yıldırım, bu kampanyalar için vekillerin görüşünün alınacağı bir toplantının daha yapılacağını dile getirdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım