Ak Parti'de değişim devam edecek

Son Güncelleme: 17 Kasım 2017 Cuma 09:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın çalışma ekibinde en uzun zaman kalan isimlerden biri olan AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, partideki değişimin süreceğini ifade etti.

Hürriyet Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek'in dünkü köşesinde yazdıklarına göre; Arslan, Ankara'da birkaç gün önce bir taksi durağını ziyaretinde çarpıcı mesajlar verdi.

“KABİNE DE DEĞİŞEBİLİR”

Geçmişte partilerin en büyük zaafının ‘yozlaşma' ve ‘hantallaşma' olduğunu dile getiren Arslan, Erdoğan'ın bu durumun AK Partiyi esir almasını istemediğini ifade etti. Arslan,

“Geçmişte hiçbir lider, hiçbir parti söz konusu olguyla mücadele cesaretini gösteremedi. Tayyip Bey, diğer liderlerin yapmadığı bir işe girişti. Görevden alınan arkadaşlarımızı ya da istifalarını sunmak durumunda bırakılan başkanlarımızı adeta bir suçlu gibi görmek doğru bir yaklaşım değil. Bu kararlar isabetli mi, değil mi zamanla görülecek. Partinin üst düzey karar alma mekanizmalarında bir kan değişimine gidilmesi muhtemeldir; MYK ve MKYK'da değişiklikler olabilir. Bu değişikliğin öncesinde veya sonrasında, tekrar bir kabine değişikliği de olabilir” dedi.

“HERKESİN DİLİNDE…”

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da İstanbul'da AK Partili 5 belediye başkanının istifa edeceğini iddia etti. Hakan dünkü köşesinde

“Hangi mahfile dalsam, hangi nargileciye gitsem, hangi yerel particiyle konuşsam… Hepsinin dilinde aynı iddia. Diyorlar ki: ‘Üsküdar, Esenyurt, Beykoz, Eyüpsultan, Küçükçekmece.' Belediye başkanları gidiciymiş. Birbirinden farklı o kadar ayrı kaynaktan duydum ki bunu… Yazmadan edemedim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım