Ak parti'de bir "metal" istifası daha...

Son Güncelleme: 17 Ağustos 2017 Perşembe 14:36

AK Parti Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca'nın istifasından sonra AK Parti Muş İl Başkanlı Namık Ergün de istifasını ilan etti. Ergün Atmaca'nın aksine açıklamasında bir imada bulunmayıp kurucu üyeliğinin devam ettiğini ifade etti.

Bir süredir Ankara kulislerinde AK Parti teşkilatında yapılacak değişiklikler konuşuluyordu. İlk istifa dün Ağrı ilinden gelmişti. İkinci istifa ise bugün Muş teşkilatından oldu. İlk etapta 5 il başkanının değiştirileceği iddiaları öne sürülmüştü.  AK Parti’de başka hangi illerde değişiklik olup olmayacağı ise merak konusu.

Erdoğan sinyalleri vermişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan da yaptığı ‘metal yorgunluğu’ açıklaması ile bu iddiaları doğrular niteliğinde konuşmuştu.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

‘Önümüzdeki süreyi çok iyi değerlendirmeliyiz. Tüm bakanlarımızdan 180 günlük kısa vadeli bir eylem programı istedim. Bu yıl sonuna kadar il teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız, belde teşkilatlarımızın tamamını güncelleyeceğiz. Yeniden gözden geçireceğiz; çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. Bunu aşmamız lazım. Onun için de çok daha dinamik ekiplerle inşallah 2019'a hazırlanmamız gerekiyor' şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım